Nasz tartak znajduje się w gminie Nawojowa na trasie Nowy Sącz - Krynica. Jego historia sięga czasów przedwojennych, kiedy to należał do hrabiego Adama Stadnickiego.

Po wojnie został przejęty przez państwo, a od roku 1992 jest własnością Spółki Jawnej Kołbon, której właścicielami są Antoni i Tadeusz Kołbon.

Jesteśmy firmą produkującym tarcicę iglastą i liściastą w pełnym asortymencie oraz wyroby z drewna na potrzeby stolarskie, dla budownictwa i przemysłu meblarskiego.
Od niedawna istotnym elementem działalności naszej firmy stała się produkcja domów z drewna.

Poszerzyliśmy również naszą ofertę o program ogrodowy, w którego skład wchodzą zestawy mebli ogrodowych, altany, tarasy, płoty, pergole i inne akcesoria ogrodowe.Zakład wyposażony jest w dwa traki pionowe i duży trak taśmowy pionowy sterowany komputerem. Suszarnie, w których proces suszenia prowadzony jest komputerem mogą jednorazowo suszyć do 350 m3 tarcicy. Posiadamy również parzelnię, która umożliwia uzyskiwanie, w procesie parzenia, różnych odcieni drewna bukowego. Hala obróbki drewna suchego wyposażona jest w wielopiły, szlifierki i strugarki czterostronne. Na terenie zakładu jest również w pełni wyposażona stolarnia.

Średnio rocznie przerabiamy ok. 15 000 m3 surowca okrągłego. Surowiec drzewny wykorzystywany do produkcji pochodzi z lasów państwowych, w których od wielu lat prowadzona jest racjonalna, zapewniająca ciągłość istnienia drzewostanów gospodarka, polegająca na ekologicznej, planowej polityce cięć i nowych nasadzeń. Drewno posiada certyfikat FSC, przez co nasze wyroby spełniają najwyższe wymagania zarówno klientów krajowych jak i zagranicznych. Dzięki nowym inwestycjom stale podnosimy zdolności produkcyjne oraz jakość naszych produktów.

Strategia naszej firmy oparta jest na wykorzystaniu lokalnej bazy surowcowej, a także tworzeniu dobrego wizerunku w oczach obecnych, jak i potencjalnych kontrahentów. Staramy się sprostać wymaganiom i potrzebom naszych klientów ciągle modernizując nasz zakład.

 
 
© Kołbon - Nawojowa
Realizacja projektu: Verakom 2006